Close
Ahatlı Köyü No:6 07580 Kaş/Antalya
0850 200 70 28 [email protected]

Hakkımızda

BİZ YERYÜZÜ İLE KUTSAL BAĞINI KORUMAK VE GÜÇLENDİRMEK, KENTLERDE EV BAHÇECİLİĞİNİ YAYGINLAŞTIRMAK VE DESTEKLEMEK İSTEYEN BİR GRUP İNSANIZ…

‘’Osmanlı Bahçesi” doğaya olan sevgimizin sonucunda, 2005 yılında, İstanbul Küçük Çamlıca’da doğdu. Bu adı seçme sebebimiz “Bahçe seyretmek için değil, içinde yaşamak için yapılır” felsefesinden çok etkilendiğimiz Osmanlı bahçecilik kültürü oldu. 7,5 dönümlük sera ve fidanlığımızda 9 sene boyunca pek çok projeye imza attık. 2012 yılında, bulunduğumuz arazi satılınca yeni bir yer aramaya başladık. Bu arayış içindeyken kendimizi Akdeniz’de, Kaş’ın 30 haneli Ahatlı Köyü’nde bulduk. Hayatımızın en isabetli kararını vererek Osmanlı Bahçesi’ni ve evimizi ilk görüşte vurulduğumuz bu köye taşıdık.

Amacımız şehirlerde balkon bahçeciliğinin yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunurken yerelde de kadın işgücünü desteklemek.

2014 yılından itibaren ekolojik tarıma ve kırsal kalkınma projelerine yoğunlaştık. Bu amaçla, yerli standart tohum ve solucan gübresini bir araya getirerek hazırladığımız ‘’Sebze Yetiştirme Seti’’ paketleme tesisini köyümüze kurduk. Bugün, tamamı yerli üreticiler tarafından standart üretilen Osmanlı Bahçesi yerli tohumlarını Ahatlı’dan tüm Türkiye’ye dağıtıyoruz. Bu minik tohumlar bir yandan onları yetiştirenlere yeni deneyimler sunarken, bir yandan da kırsal işgücüne katkı sağlıyor. Üretim ve paketleme sırasında bulunduğumuz köyün kadın işgücünden yararlanmayı önemsiyoruz. Bir arada durmak, birbirimizi daha iyi tanımak, dayanışma içinde olmak ve kadınlarımızın kendi ekonomik özgürlüklerini ellerine almalarına katkıda bulunmak da misyonumuzun bir parçasını oluşturuyor.

EKİBİMİZLE TANIŞIN

Müge Gültekin

Müge Gültekin

Kurucu Genel Müdür
Melis Ulman

Melis Ulman

Yönetici Asistan
Kenan Yalnız

Kenan Yalnız

Satış Yöneticisi
Buket Özkan

Buket Özkan

Tasarım Direktörü
Nergis Öztürk

Nergis Öztürk

Editör